O masážích

Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu a stres jsou součástí každodenního života mnohých z nás. Jde o častou příčinu zdravotních problémů. Řešením je vhodně zvolená a kvalitně provedená masáž.

Zrelaxuje nejen vaše tělo, ale také duši.

Příjemné a léčivé hmaty maséra rozpouští úzkosti, navozují pozitivní myšlení a odplavují následky stresových situací. A jak už víme, stres je příčinou mnoha vážných nemocí. Zároveň podporují prokrvení tkání a vylučování toxických látek, které v dnešním znečištěném prostředí přijímáme stravou i vzduchem. Masáž působí pozitivně na lidský organismus také u mnoha chronických nemocí.

Jde o nejpřirozenější léčebnou techniku, která má tolik pozitivních dopadů na lidské zdraví, že je zde ani nemůžeme všechny vyjmenovat. Neváhejte nás kontaktovat. Poradíme, jaká masáž je pro vás ta pravá.

Z historie masáže

Blahodárných účinků masáži si byli vědomi už naši předkové. První zmínky pochází ze starověkého Egypta, při masáži se tehdy používali různé masti a směsi nilského bahna s olejem. Dalším průkopníkem masáží byla Čína, kde v 6. století n. l. vznikla první vysoká škola pro lékaře a umění masáže bylo jedním z vyučovaných předmětů. Babyloňané a Asyřané využívali masérských technik při vojenských taženích. Starověcí Řekové zahrnuli masáž do tělesné výchovy, pochopili její pozitivní vliv na krevní oběh a nespavost. Právě z řeckého jazyka zřejmě pochází massé což znamená hníst či mačkat. Od Řeků pak toto umění převzali i Římané. Význam masáží chápalo lidstvo už před tisíci lety a pravidelně díky nim utužovalo své zdraví, řadí se k nejstarším léčebným prostředkům.

Kdy masáž není vhodná

  • bolesti zubů
  • virózy, chřipka, zánětlivá onemocnění
  • bolesti břicha
  • krvácivé stavy typu hemofilie, leukemie
  • kožní nemoci, plísňová onemocnění či poranění kůže
  • poúrazové stavy

Novinky od Vaší masérky

Masáž ideálním dárkem

Všem zájemcům nabízíme dárkové poukazy, které jsou přenosné. Koupit si je můžete jak na Vránove 171, tak si je stáhnout zde a počet masáží doladit telefonicky či emailem.

Jaká hudba vítězila na jaře?

1) Lorena McKennitt
2) Enya
3) Adele
4) Tomáš Klus
5) Rihanna